
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 pF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 445
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05548
Ext.Price$0.05548
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05548 | $0.05548 |
| 10 | $0.02774 | $0.27740 |
| 50 | $0.02488 | $1.24400 |
| 100 | $0.02231 | $2.23100 |
| 500 | $0.02001 | $10.00500 |
| 1000 | $0.01794 | $17.94000 |
| 3000 | $0.01609 | $48.27000 |
| 5000 | $0.01443 | $72.15000 |
| 10000 | $0.01294 | $129.40000 |
